NazwaSe-ma-for Muzeum Animacji
TypMuzeum
Adres i lokalizacja

al. Piłsudskiego 135 budynek A2 (Zakłady Przemysłów Twórczych WIMA w Łodzi)
92-318 Łódź, woj. łódzkie, tel. 512 011 071

muzeum@se-ma-for.com          www.muzeum.se-ma-for.com

do Warszawy – 130 km, do Piotrkowa Trybunalskiego – ok. 50 km, do Pabianic – ponad 15 km

Kontakt

tel. (42) 682-26-01

muzeum@se-ma-for.com

Dyrektor Se-ma-for Muzeum Animacji – Julia Śniarowska

O obiekcie

Muzeum to jedna z najciekawszych łódzkich placówek kultury, powołana by promować animację, dorobek oscarowego studia Se-ma-for oraz szeroko pojętą sztukę audiowizualną. Muzeum Animacji zaprasza wszystkich ciekawych świata animacji do odwiedzenia magicznej  wystawy, która mieści się tajemniczym miejscu – zabytkowym kompleksie WI-MA przy al. Piłsudskiego 135 w Łodzi. To właśnie tutaj mieszkają ulubieni bohaterowie dobranocek, których starsi pamiętają z dzieciństwa. Tu każdy ma możliwość choć na chwilę poczuć się jak gwiazda Hollywood i potrzymać w dłoniach złotą statuetkę Oscara.
To jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie nadal powstają filmy animowane. Tutaj tworzy się też niesamowite, bajkowe scenografie, a na świat przychodzą lalki, które ożywają na szklanym ekranie. Można tu dowiedzieć się więcej o historii polskiej animacji, poznać tajniki techniki animacyjnej i z bliska zobaczyć sprzęt filmowy. Można także obejrzeć dawne i współczesne filmy tej wytwórni.
Muzeum oferuje: zwiedzanie z przewodnikiem, projekcję w kinie, warsztaty filmowe, plastyczne, bajkoterapeutyczne i edukacyjne z projekcją, warsztaty z upcyklingu, eventy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bilety normalne, ulgowe, rodzinne, wstęp bezpłatny dla dzieci do lat 3. Obiekt posiada dostęp do internetu.
Można zaparkować bezpośrednio na terenie przy Se-ma-for Muzeum Animacji. Autokar także może wjechać na teren przy Muzeum.

 

 

Dla dzieci

Muzeum prowadzi warsztaty filmowe dla gości indywidualnych i grup zorganizowanych. Oferta warsztatowa jest bogata: warsztaty filmowe (od 6. roku życia), plastyczne, plastyczno-ruchowe, bajkoterapeutyczne i edukacyjne z projekcją (od 4. roku życia). Okazjonalnie odbywają się także zabawy tematyczne (bal halloweenowy, bal karnawałowy itp.)
Na terenie Muzeum znajduje się sklep z pamiątkami, w którym można nabyć m.in. gadżety, maskotki, książki oraz zestawy filmowe.
Istnieje też możliwość zorganizowania urodzin.

Kryteria przyznania tytułu

– Obiekt oferuje krzesełka lub podkładki na siedzenia dla dzieci.

– Obiekt oferuje pakiety rodzinne.

– Obiekt oferuje programy animacyjne i opiekę dla dzieci.

– Obiekt oferuje możliwość organizowania urodzin dla dzieci.

– Obiekt opisuje trasy zwiedzania pod kątem najmłodszych odwiedzających.

– Obiekt oferuje specjalne warsztaty dla dzieci i rodzin z dziećmi.

– Obiekt oferuje toalety przystosowane do dzieci.

W okolicy

Atrakcje Łodzi