W najbliższym czasie

Ferie z rehabilitacją. Czytaj więcej.

NazwaPolanika
TypOśrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy
Adres i lokalizacja

Ośrodek Polanika

ul. Laskowa 95
26-050 Chrusty
Gmina Zagnańsk k. Kielc

www.polanika.pl

15 minut od centrum Kielc.

Kontakt

Recepcja

polanika@polanika.pl
recepcja@polanika.pl

(+48) 41 260 50 60
(+48) 41 260 50 61

O obiekcie

Do dyspozycji Gości oddajemy 164 miejsc hotelowych. Większość pokoi oraz cały teren budynku głównego są w pełni dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
w domkach:
o 128 miejsc w pokojach dwuosobowych z łazienkami rozmieszczonych w 8 domkach.
o W każdym z domków znajduje się 8 pokoi, po 4 na poziomie parteru i poddasza.
o Na każdym piętrze domku znajduje się wspólny integracyjny pokój wypoczynkowy – salonik z zapleczem kuchennym z możliwością przygotowania gorących napojów lub prostych posiłków.
o Wszystkie pokoje wyposażone są w dostęp do bezprzewodowego Internetu oraz naziemnej telewizji cyfrowej.
w budynku głównym:
o 15 dwuosobowych pokoi o podwyższonym standardzie, w tym 3 dwuosobowe apartamenty.
o Pokoje w budynku głównym wyposażone są dodatkowo w: część wypoczynkową, minibary, sejfy, zestaw do przygotowywania kawy/herbaty, suszarkę do włosów, szlafroki.
Wszystkie pokoje są z łazienką, w której znajdują się prysznice. Wszystko także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W domkach pcv na podłodze, w budynku głównym wykładzina. Pokoje wyposażone są w TV, w domkach aneks kuchenny. W łazienkach są suszarki do włosów, ręczniki
Na terenie Ośrodka jest bezpłatne Wi-Fi

Basen j.w., dwie niecki, suana InfraRed, jacuzzi, wypożyczalnia sprzętu sportowego, jazda konna, zabiegi relaksacyjne oraz możliwość wędkowania w stawie.
Ośrodek oprócz oferty wypoczynkowej posiada zaplecze rehabilitacyjne na najwyższym poziomie, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Teren ośrodka jest ogrodzony.

Przy ośrodku jest kilka miejsc na grill lub ognisko.
Można przyjeżdżać ze zwierzętami za niewielką opłatą.
Dla gości jest parking bezpłatny

 

 

PosiłkiW ośrodku znajduje się restauracja, gdzie dla dzieci proponowane jest specjalne menu. Można także zamawiać posiłki dedykowane. Rodzice mają możliwość samodzielnego przyrządzania posiłków dzięki dostępowi do kuchni w domkach.
Jest również czytelnia z kawiarnią oraz sala taneczna o wielkości 300m2. Profesjonalne wyposażenie m. in. w parkiet taneczny i lustra pozwala na prowadzenie wszelkiego rodzaju zajęć tanecznych i sportowych. Sala lustrzana może być również dostosowana pod konferencje oraz szkolenia dla firm (do 250 osób).
Dla dzieci

Doskonale miejsce nie tylko na wakacje z dzieckiem ale całoroczny wypoczynek z rodziną.

Ośrodek oferuje programy animacyjne dla dzieci: zabawy i warsztaty, które są w ofercie przez cały rok, w godzinach popołudniowych. Zajęcia prowadzone są bezpłatnie przez wykwalifikowaną kadrę. Na terenie Kompleksu Świętokrzyska Polana, w którego skład wchodzi Ośrodek Polanika organizowane są również dodatkowo płatne warsztaty plastyczne, historyczne i przyrodnicze.

Jest także plac zabaw, który znajduje przy budynku ośrodka i usytuowany jest na podłożu naturalnym. Nie jest zacieniony, ale na jego terenie znajduje się wiata, pod która można schronić się przed słońcem. Na terenie placu są również drabinki i huśtawki. W niedalekim sąsiedztwie także siłownia na świeżym powietrzu. Natomiast Kompleks Świętokrzyska Polana za dodatkową opłatą oferuje również dmuchańce, park linowy, łódeczki, karuzela, Gold Eurobungee, Brzozowa Zagroda – zagroda ze zwierzętami przydomowymi, które można obserwować i karmić.

Wewnątrz budynku przygotowano salę zabaw przeznaczoną dla około 30 dzieci, którym w zabawie mogą towarzyszyć rodzice. Sala ta wykorzystywana jest także do zajęć animacyjnych i terapeutycznych. W sali znajduje się mnóstwo zabawek i gier, a także dodatkowo płatny basen z piłeczkami. Na terenie ośrodka jest również możliwość odpłatnej gry w piłkarzyki, tenisa stołowego i bilard.

W Ośrodku są dwa baseny (12x6m oraz 6x4m), jacuzzi oraz sauna infrared. Basen czynny jest w godzinach od 10.00 do 18.00, a w każdą środę i sobotę do godziny 20:00. Gości spoza Ośrodka prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc. Organizujemy między innymi zajęcia Aqua Aerobiku, które odbywają się w poniedziałki, środy i piątki od 17:00, a także zajęcia rehabilitacyjne i naukę pływania dla dorosłych, dzieci i niemowląt.

Ośrodek oferuje nieodpłatnie łóżeczka dla dzieci, krzesełka do karmienia dla dzieci, wanienki, przewijaki, zabawki do kąpieli.

Kryteria przyznania tytułu

– Obiekt oferuje możliwość korzystania z opieki do dzieci
– Obiekt oferuje programy animacyjne i/lub warsztaty edukacyjne dla dzieci
– Obiekt posiada zewnętrzny plac zabaw dla dzieci i/lub boisko sportowe
– Obiekt posiada wewnętrzną salę zabaw dla dzieci i/lub miejsce rozrywek (np. piłkarzyki, ping-pong, inne)
– Obiekt posiada basen dostosowany do dzieci
– Obiekt oferuje łóżeczka dla dzieci
– Obiekt oferuje krzesełka do karmienia
– Obiekt oferuje menu dla dzieci
– Obiekt oferuje możliwość zamawiania specjalnych posiłków dla dzieci
– Obiekt oferuje dostęp do kuchni umożliwiający rodzicom samodzielne przygotowanie posiłków dla dzieci
– Obiekt oferuje akcesoria łazienkowe przystosowane do dzieci (np. wanienki, maty do kąpieli, zabawki do kąpieli, przewijaki)
– Obiekt oferuje możliwość wypożyczania sprzętu sportowego dla dzieci (np. rowerki, narty, sanki)
– Obiekt oferuje możliwość wypożyczania akcesoriów dla dzieci (np. wózki dla dzieci, foteliki na rower, elektroniczne nianie, zabezpieczenia kontaktów, barierki, nosidła)

W okolicy

Na miejscu dużą atrakcją jest zagroda ze zwierzętami oraz jazda konna. Jest także możliwość wędkowania. Trasy rowerowe znajdują w najbliższej okolicy, podobnie jak miejsca na spacery (lasy)

Na terenie Kompleksu Świętokrzyska Kraina jest oceanarium i park miniatur. Najważniejszą atrakcją w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka jest Dąb Bartek, Samsonów, dalej w ok. 20 km lotnisko sportowe w Masłowie, oraz na przedmieściach Kielc Zamek w Chęcinach, Jaskinia Raj.

 

Ważne odległości:

Najbliższy sklep spożywczy – 2km
Najbliższy pediatra – 2km
Najbliższy szpital – do 15 km
Najbliższa apteka – 2km
Najbliższy kościół – 2km